Uudised ja teated

« Tagasi

Jõgevamaa turismiasjalised osalevad esmakordselt Leedu turismimessil

Jaanuari lõpus ja veebruarikuu alguses sõidavad Jõgevamaa turismitegijad külla lõunanaabritele, et lätlastele ja leedulastele Jõgevamaa puhkevõimalusi tutvustada. Osaletakse Adventur messil Vilniuses ja Balttour messil Riias. Seejärel, olles tagasi Eestis, ootab eest turismimess Tourest Tallinnas.

 

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse eestvedamisel on alanud tegevused Leader-projekti „Jõgevamaa ühisturundamine turismimessidel" raames. Projekti tegevustesse on partneritena kaasatud Põltsamaa Muuseum, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Kalevipoja Koda ja Vudila Mängumaa. Sel ja käesoleval aastal osaleb Jõgevamaa esindus turismimessidel Vilniuses, Riias ja Tallinnas. Tutvustatakse maakonna puhkevõimalusi, kultuurilugu ning kohalikku toitu. Kui Riia ja Tallinna messidest on varemgi osa võetud, siis Leedu on Jõgevamaa jaoks täiesti uus sihtturg.

 

Ühisprojekti „Jõgevamaa ühisturundamine turismimessidel" eesmärk on Jõgevamaa kui atraktiivse turismisihtkoha tutvustamine turismimessidel, turistide arvu kasvatamine ning turismiasjaliste koostöö ja ühisturunduse tugevdamine. Ühisturunduse abil tõuseb messikülastajate (nii osalevate reisikorraldajate, üksikkülastajate kui turismiarendajate) teadlikkus Jõgevamaa puhkevõimalustest. Atraktiivne esitlus ja uued teadmised on reisikorraldajatele väga olulised planeerimaks turismigruppide toomist meie piirkonda. Külastajate arvu kasvamisel suureneb piirkonna toodete-teenuste tarbimine, kasvab käive ja aktiviseerub kohalik ettevõtlus, sh uute toodete-teenuste arendamine.

 

Messidel osalemisel on Jõgevamaa headeks partneriteks SA Lõuna-Eesti Turism ja MTÜ Peipsimaa Turism.


2018.a. eesootavad messid:

 

Lisainfo:

Teele Kaeramaa, turismivaldkonna arendusjuht
teele@jaek.ee, mob. 5817 2185