Uudised ja teated

« Tagasi

Jõgevamaa osaleb taas turismimessil Tourest

Sel nädalavahetusel toimub Tallinnas rahvusvaheline turismimess Tourest, kus saab tutvuda puhkevõimalustega nii Eestis kui välismaal. Jõgevamaa boks asub Puhka Eestis hallis.

 

Rahvusvaheline turismimess Tourest on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991.aastast. Messil saab külastada kolme halli: peahall, „Puhka Eestis" hall ning „Elamused ja maitsed" hall. Peahallis on esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted ning turismivaldkonna tugiteenused. „Puhka Eestis" halli on koondunud kõikide Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide värvikad väljapanekud. Hallis „Elamused ja maitsed" saab jalga puhata, keha kinnitada ja nautida ehedat Eestimaist toitu. Samas asub ka lasteala.

 

Jõgevamaa boksi, mis seekord on sini-must-valge-teemaline, leiab ikka „Puhka Eestis" hallist. Seoses EV100-ga on olulisel kohal esimese sini-must-valge lipu õmblemine Põltsamaal, Jõgevalt pärit Alo Mattiisen ja tema looming ning Eesti suurim järv Peipsi.

 

Jõgevamaa boksis jagatakse maakonna üldinfot, lisaks on kohal järgmised turismiasjalised: Põltsamaa Muuseum, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Kalevipoja Koda, Vudila Mängumaa, Põltsamaa Felix veinikelder, Avinurme Puiduait, Juulamõis ja Sepamäe talu. Päev läbi saab osa headest Jõgevamaa maitsetest, reedel ja laupäeval kl 13 toimub Põltsamaa veinide degusteerimine.  Taaskord saab õnne proovida Lible loteriis – reedel kl 14, laupäeval kl 11 ja pühapäeval kl 12.

 

Päev läbi toimuvad tegevused Vudila Mängumaa lastelauas, saab teadmisi testida Kalevipoja viktoriinis ning osaleda Põltsamaa Muuseumi korraldatud hääletusel „Mida tähendavad Sinu jaoks Eesti lipu värvid?".

Mess on avatud:

reede, 9. veebruar               kl 12:00-18:00 (hall "Elamused ja maitsed" kuni 17:00)

laupäev, 10. veebruar         kl 10:00-18:00

pühapäev, 11. veebruar      kl 10:00-15:00

Tasuta pääsmed leiad siit: 1 pilet või 3 piletiti korraga. Pääsme võid välja printida või näidata seda mobiilist.

Lisainfo: www.tourest.ee

 

Jõgevamaa osalemist messilt koordineerib SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, osalemist toetavad Leader-programm ja PATEE programm.

Lisainfo:

Anneli Villem, SA JAEK turismikonsultant, anneli@jaek.ee

Teele Kaeramaa, SA JAEK turismivaldkonna arendusjuht, teele@jaek.ee