Via Hanseatica


Via Hanseatica (VH) on ajalooline tee hansalinnade Lübecki ja Peterburi vahel. VH kuulub Pan-Euroopa transpordivõrgustikku ja on nn transpordikoridor 1A. Kogu marsruut kulgeb suunal Lübeck-Gdansk-Kaliningrad-Šiauliai-Jelgava-Riga-Valka/Valga-Tartu-Narva-St. Petersburg.

Via Hanseatica on:

  • Strateegiliselt põhjalikult planeeritud ja kiirelt arenev arenguvöönd.
  • Rikka kultuuri- ja ajaloopärandiga atraktiivne piirkond.
  • Atraktiivne ja kvaliteetne külastuspiirkond - arendatud infrastruktuuriga teed, kvaliteetsete turismitoodete ja teenustega.
  • Eriline ja huvipakkuv turismitoode – ühel reisil mitu riiki ja palju erinevaid kultuure.

Via Hanseaticast on kultuuri- ja ajaloohuvilisele turistile suunatud turismimarsruut, mis seondub põneva ajaloo, kauni arhitektuuri ja vaatamisväärsuste, uute teadmiste ja üllatavate faktidega, mitmekesise kultuuri, hea toidu, mõnusa õhkkonna, sõbralike inimeste ja kogu sellega, mis teeb külalise reisi unustamatuks ja eriliseks.

Projekt "Advancing remote areas by development of cross-border VH tourism route on basis of local resources" sai rahastuse EstLatRus programmist ning selle elluviimine leidis aset 01.01.2012-31.12.2014. Antud projekti raames tehti tegevusi Venemaa, Eesti ja Läti territooriumitel. Lisaks SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusele olid maakonnast veel partneriteks Jõgeva Vallavalitsus ja Saare Vallalitsus. Assotsieerunud partneritena on osalised Jõgeva Maavalitsus ja Pala Vallavalitsus.
Projektis osales kokku 18 partnerit Eestist, Lätist ja Venemaalt.
Täpsem info (inglise keeles) EstLatRus kodulehel.

Projekti omaosaluse tagas vastavalt partnerite vahelistele kokkulepetele Jõgeva Maavalitsus läbi Maakondliku arendustegevuse programmi. Projekti tegevused viis ellu SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.


Kasulikud lingid:


VH mobiilirakendus: Android kasutajatele