Noorte ettevõtlikkuse uudised

« Tagasi

Algatus „Tööle kaasa!“


Kutsume kõiki ettevõtjaid, koole, õpilasi ja lapsevanemaid võtma osa algatusest „Tööle kaasa!".

Alanud on registreerimine „Tööle kaasa!" algatusega liitumiseks. Registreeruda saab SIIN.


Mis on „Tööle kaasa!"?

„Tööle kaasa!" on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatus, millega kutsutakse tööandjaid,  lapsevanemaid ja koole koostöös looma lastele ja noortele tööeluga tutvumise uusi võimalusi.

12.−16.veebruaril 2018 avavad Eesti ettevõtted oma uksed oma töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda. Osalema on oodatud 7.−9.klassi õpilased ja nende vanemad!

Kui lapsevanemal lapse tööle kaasa võtmise võimalus puudub, siis saab algatuses lapsevanema asemel osaleda lapse onu, tädi, vanaema, vanaisa, õe, venna, klassikaaslase vanema vms töökoht. 

Et kõik laabuks sujuvalt oleme koolidele ja tööandjatele välja töötanud juhendmaterjalid. Juhendi koolile saate alla laadida SIIT ja juhendi tööandjale saate alla laadida SIIT.
 

Registreerimine ja lisainfo algatuse kohta:
www.ettevotlikkus.ee/toolekaasa


Kasu õpilasele:

  • saab teadlikumaks töömaailmas toimuvast;
  • näeb ja saab teada, mis on tema vanema igapäevatöö, milline on tema tööpäev ja -keskkond, töö sisu ja selle väärtus;
  • saab aru, miks erinevad tööd on vajalikud ja et iga töö tegija on tähtis.

Koolil võimaldab algatuses osalemine teha lapsevanemate ja ettevõtetega koostööd, mis rikastab väga praktilisel moel karjääriõpet.

Lapsevanemale pakub algatuses osalemine konkreetse ja praktilise võimaluse teha kooliga koostööd, mille kaudu avada lapsele tööelu erinevaid tahke ja väärtusi ning aidata lapsel mõista, mille põhjal teha haridustee ja tööeluga seotud teadlikke valikuid.

Tööandjale loob algatus võimaluse tutvustada lastele ja noortele oma valdkonda, panustada järelkasvu ning olla avalikkuses märgatud kui sotsiaalselt vastutustundlik ja peresõbralik ettevõte.

 

Kui Teil tekkis seoses algatusega küsimusi, millele ei leia vastust www.ettevotlikkus.ee/toolekaasa, siis võtke ühendust liisi.hansen@koda.ee!

 

Liitu ka Facebookis

 

Algatuse elluviimisel on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja partnerid SA Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium.