Kodanikuühenduste uudised

« Tagasi

Ühisnädalal märgatakse ja tunnustatakse aktiivseid inimesi

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik
Pressiteade
27.11.2018

Ühisnädala raames märgatakse ja tunnustatakse aktiivseid inimesi

Alanud on üle-eestiline kodanikualgatusi tutvustav nädal – Ühisnädal, mis pöörab Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul tähelepanu aktiivsetele kodanikele ja nende panusele. Ühisnädala selle aasta teemaks on „Sada aastat aktiivset kodanikku!". 

Siseminister Katri Raigi sõnul on teema igati asjakohane, sest uuringute kohaselt on lausa kolmandik Eesti elanikest viimase aasta jooksul vabatahtlikus tegevuses osalenud. „Ainuüksi siseturvalisuses on meil kokku üle 3500 vabatahtliku maa- ja merepäästja ning abipolitseiniku, kes oma kogukonna turvalisuse eest seisavad. Neid ja kõiki teisi kümneid tuhandeid vabatahtlikke tegutsejaid ühendab soov enda ja oma naabruskonna elu paremaks teha ning selleks ise kohe käed külge lüüa," ütles siseminister.

Ühisnädala turunduse projektijuhi Riina Nõupuu sõnul on oluline märgata ja tunnusta vabakonna panust meie ühiskonda. „Soovime esile tuua ja tänada inimesi ning vabaühendusi, kes teevad iga päev midagi meie kõigi heaks, selleks toimuvad nii maakondlikud kui ka üle-riigilised tunnustamised terve nädala jooksul", ütleb Nõupuu.
Maakondlikud vabakonna tunnustamised toimuvad 27.-30. november kõigis maakondades. 28. novembril jagab Siseministeerium kodanikupäeva aumärgiseid. Vabakonna tunnustamistele paneb punkti Eesti Külaliikumine Kodukant vabatahtlike tunnustamisega 1. detsembril.

Esmakordselt kogutakse Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul vabaühenduste tekkelugusid, et koostada ülevaade ühenduste tegevusest viimase saja aasta jooksul. „Meil on palju tegutsevaid ühendusi ja arvukalt neid, mis tegutsevad juba mitmekümneid aastaid. Soovime ühtekokku panna pikalt tegutsenud vabakondade lood, et näidata, kui aktiivsed on meie inimesed olnud viimase saja aasta jooksul," sõnas lugude kogumise kampaania juht Taive Saar. Saar kustus üles vabaühendusi kirjutama ja saatma enda lugusid. Lisainfo www.uhisnadal.ee/lugu

Ühisnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega alates 2012. aastast. Juubeliaastal toimub Ühisnädal 26. novembrist 2. detsembrini.

Lisainfo:
1) Ühisnädala tutvustavad videod: http://uhisnadal.ee/videod/
2) Veebilehekülg: http://uhisnadal.ee/
3) Facebook: https://www.facebook.com/uhisnadal/

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.