Kodanikuühenduste uudised

« Tagasi

Tunnustuse said Jõgevamaa parimad kodanikuühendused

Kodanikupäeval, 26. novembril Kuremaa lossis toimunud tunnustamisüritusel kuulutati välja  Jõgevamaa selle aasta  parimad kodanikuühendused ja aktiivsed kodanikud.

Parima kodanikuühenduse tunnustuse sai MTÜ Avinurme Suveteater, kes lisaks sel aastal saadud mitmetele teatrialastele preemiatele on olnud alati abivalmis koostööpartner kohalikele seltsidele ja paljudele Peipsi äärsetele kogukonnasündmustele oma näitlejatega värskust ja vaimukust juurde toonud.
Parima projekti viis ellu Jõgevamaa Kodukandi Ühendus koostöös MTÜ Rural Urban Artiga.  „Jõgevamaa kogukondade tänavakunstifestival 2019" raames said Mustvee, Jõgeva ja Põltsamaa valdade hoonetele kokku 11 seinamaalingut erinevate Eesti ja välismaa kunstnike poolt. Jõgevamaa avalikus ruumis on nüüd palju rohkem värvi ja lõbusat meeleolu.

Uue kategooriana jagasime sel aastal tunnustust ettevõtlikele vabaühendustele. Eesmärgiks  oli esile tuua ühendusi, kes on silma paistnud eduka majandustegevusega, kelle peamisi sissetulekuallikaid on omateenitud tulu ning kes osutab teenuseid, mis on kogukonnas nõutud ja vajalikud. Tunnustuse pälvisid kaks vabaühendust – Mittetulundusühing Avinurme Sotsiaal- ja Turvakeskus pikaajalise sotsiaalhoolekandeteenuste osutamise eest Peipsi piirkonnas ja Käsitöökoda KULDNE ÕLG, kes hoiab au sees  Laiusele tuntust toonud õlgehistööd, õpetab seda käsitööliiki edasi nii lastele kui  täiskasvanutele ja majandab Laiuse Õletuba.
Meil ei oleks kodanikuühiskonda  ilma aktiivsete kodanike ja nende algatusteta. Paljud kohalikule kogukonnale või laiemale piirkonnale uued ja olulise tähtsusega sündmused või objektid on algatatud ja ellu viidud eraisikute initsiatiivil. Selle aasta teine uus kategooria – Väärt algatus – ongi nende inimeste  tunnustamiseks. Komisjon andis selles kategoorias välja kaks auhinda: Margus Raska sai tunnustuse Siimusti ujumiskoha kordategemise eest ja    Arvo Kaselo, Ell Maansoo, Eve Kõrts ja  Kaide Tammel – raamatu „Seisis küla keset raba, nagu seitsme luku taga… Umbusi" koostamise ja väljaandmise eest.

Jõgevamaa Kodukandi Ühendus andis selle aasta Sädeinimese tunnustuse Hannes Soosaarele, kes on aastaid Peipsi piirkonna elu edendanud nii eraisiku, MTÜ, OÜ kui kohaliku omavalituse tasandil.

Kõigi tunnustamiskonkursile esitatud kandidaatide ja kirjeldustega saate tutvuda JAEKi kodulehel.

Tunnustamisõhtu fotogaleriiga saab tutvuda SIIN. Fotode autor on Liina Laurikainen-Päri. 

Jõgevamaa paremate kodanikuühenduste tunnustamist on 9 aastat korraldanud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koostöös Jõgevamaa Kodukandi Ühendusega.

Tunnustamist on rahaliselt toetanud Kodanikuühiskonna Sihtkapital, siseministeerium, Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee vald.