Noorte ettevõtlikkuse uudised

« Tagasi

Voorel selgusid parimad äriideed!

24. jaanuaril 2020 lõppes 3-päevane ettevõtluslaager Voore Puhkekeskuses.  Projekti "Peipsiveere ettevõtlikud noored" eesmärk oli kaasa aidata Jõgevamaa Peipsiveere koolinoorte (8.-12. klass) ettevõtlusaktiivsuse arendamisele. Projekti otsene eesmärk on tõsta piirkonna noorte ettevõtlikkust ja toetada  õpilas- või minifirma loomist.

Laagris osalesid õpilased Mustvee piirkonna neljast koolist: Avinurme Gümnaasium, Voore Põhikool, Mustvee kool ja Peipsi Gümnaasium. Kokku said inspiratsiooni ja teadmisi ettevõtluseks 34 motiveeritud ning õpihimulist noort. Laagri tegevuste läbiviimise kohustus oli 4 MTÜ Ettevõtlusküla koolitaja õlul. Kiitma peab ka õpetajaid, kes oma õpilasi kohapeale toetama olid tulnud- Mare Maasik, Kristina Pikas ja Marianne Kivimurd-Tarelkina.

Laager oli intensiivne, kuid õpetlik. Esimesel päeval tehti tutvust kõigi ideedega ning keskenduti probleemidele, võimalustele ning ressurssidele. Teise päeva teemaks oli oma kliendi leidmine ning müügi tehnika harjutamine. Viimasel päeval esinesid kõik võistkonnad ettevalmistatud müügikõnedega žürii ees. MTÜ Ettevõtlusküla kasutatud metoodika tegi noortele õppimise põnevaks ja mänguliseks nii vara hommikul kui hilja õhtul.

3-päevane laager lõppes finaaliga, kus kõik noored astusid žürii ette ning esitlesid oma äriideid. Žüriitöös osalesid Mustvee Vallavalitsuse arendusnõunik Aive Tamm,  SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultant ja projekti eestvedaja Marve Millend, ettevõtjaid esindas tunnustatud noorte ettevõtlikkuse toetaja 2019. aastal Kebeli Talu ettevõtja Tõnu Sepp. Lisaks hindas noorte esitlusi Ettevõtlusküla koolitaja Anneli Rääbis.

Võistlustules osales kokku 9 erinäolist äriideed, mida saab kohe rakendada mini- või õpilasfirma loomisel. Kuna kohtunikud leidsid, et kõik võistkonnad väärivad tunnustust, siis tehti otsus, et kõik osalenud äriideed võivad saada õpilasfirma alustamiseks algkapitali. Auhinnaraha jaguneb järgmiselt: 1.-4. koht jagab omavahel 600€ ja 5. -9. kohtade vahel jaotub vastavalt 400€. Saadud auhinnaraha saab kasutada ainult siis, kui luuakse mini- või õpilasfirma ning esitatakse vastav taotlus investeeringuks Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusele.

3. ja 4. kohta jagavad tiimid MF PUME, kes hakkab tootma Avinurme piirkonnale omaseid laserlõikuriga tehtud puidust meeneid ja ALEDSO, kes hakkab turistidele pakkuma Mustvees giidi teenust. 2. koha sai tiim KAKS SEIBI, kes toodavad puidust ja pleksiklaasist kaste kraaniga mahlakoti hoidmiseks. 1. koha saavutas PEIPSI MAALID, kellelt tuli nii idee kui ka teostus ise tehtud meenetest, kuhu peale ise maalitud kaunid Peipsi vaated.

Osalenud noored ütlesid, et kindlasti sooviksid osaleda ka järgmine kord sellises laagris, kuna nad õppisid väga palju ja said uusi tutvusi teistest koolidest. Oluliseks peeti enesehinnangu ja suhtlemisoskuse paranemist ja usku, et oma ideid tuleb julgelt esitada.

Projekti "Peipsiveere ettevõtlikud noored" rahastatakse Peipsiveere programmi raames.