Uudised ja teated

« Tagasi

Küllike Tuvikene astub Lõuna-Eesti ettevõtlike naiste klubikohtumisel üles 17.septembril!

NB! 28.mail SPARK Demos toimuma pidanud Lõuna-Eesti ettevõtlike naiste klubikohtumine, kus pidi esinema moe- ja tekstiilikunstnik Küllike Tuvikene, lükkub edasi sügisesse.
Loodetavasti on siis taas võimalik auditooriumis klubikohtumisi korraldada.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kutsume osalema Lõuna-Eesti ettevõtlike naiste kohtumisõhtul, kus jagab oma lugu moe- ja tekstiilikunstnik Küllike Tuvikene.
Küllike räägib oma teekonnast – kunstnikuna, käsitöölisena, ettevõtjana. Millised on olnud tema rõõmud ja väljakutsed, mis on teda sel teel toetanud ja kuidas järgida oma vaistu.


UUS AEG! Kohtumisõhtu leiab aset 17.septembril kell 16.00-18.30 SPARK Demo keskuses.


Küllike alustas kunstnikuna nagu tüüpiline loovinimene – tegi nagu tuju peale tuli, ei mõelnud ei materjalidele, toodete müügile, turundusele, ei oma ärimudeli jätkusuutlikkusele. Ühel hetkel otsustas ta, et odavalt oma tööd ei müü, misjärel tekkis 2012.a. bränd KYLLIKE.

Küllikese käe all valmivad tujuküllastes värvides mantlid ja jakid, mis on stiilsed ja ajatud. Rõivad on valmistatud naturaalsetest ja hinnalistest materjalidest, mille toodab või töötleb Küllike ise oma moestuudios. Nt. linaste mantlite kangamustrid maalib ta kangale käsitsi kasutades söövitustehnikat. Kogu rõivaese, algusest lõpuni, valmib tema enda käe all. Kuid looja-kunstniku-käsitöölisena ei ole lihtne läbi lüüa.

Küllike on moekunstniku hariduse saanud ERKIs (praegune EKA). Ta on töötanud 10 aastat kudumite disainerina Tartu ARS-is. Edasi lõi ta oma tekstiili- ja moestuudio Antoniuse Gildis. Aktiivse naisena kuulub Küllike Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Moekunstnike Ühendusse ning rahvusvahelisse heategevusorganisatsiooni Zonta International. 

KYLLIKE rahvusliku dekooriga mantel oli eksponeeritud ERMi näitusel "100 aastat Eesti moodi. Külatänavalt punasele vaibale". Viimane suurem ühisnäitus oli tal Yokohamas Jaapanis koos disainer Yumiko Okazakiga.


Üritus on tasuta! Vajalik on registreerumine (kuni kohti jätkub)!
Palun osalemisest teada anda hiljemalt 14.septembriks asukohas:
https://forms.gle/6uEV453sFSyN4QF76

 

Lisainfo:

Sandra Saviauk
SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus

Tel. 5866 0146
E-post: sandra@jaek.ee

          Elo Mets
          SA Tartu Ärinõuandla
          Tel. 511 3932
          E-post: elo@arinouandla.ee

 


Programmis osalemisega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine" meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" - raames.