Uudised ja teated

« Tagasi

Täna algas Jõgevamaal 25ndat korda „Kaitse end ja aita teist“ programmi laager 6.-8.klasside õpilastele


1994.aastal mõtteliselt Jõgevamaalt alguse saanud ja 1995.aastal esmakordselt teostunud programmi „Kaitse end ja aita teist" korraldamiseks andis tõuke  Estonia laeva hukuga seotud kogemus ja vajadus anda kasvavale põlvkonnale oskusi toimetulekuks kriisisituatsioonis. Vajadust koolilastele elupäästvate ja reageerimist nõudvate oskuste õpetamiseks kinnitas Jõgevamaal Pala õpilastega toimunud liiklusõnnetus.

KEAT on erinevate turvalisust ja ohutust tagavate riigiasutuste ühisprojekt, mis on mõeldud 6.-8.klasside õpilastele. KEAT programmi kaudu arendatakse laste tervist toetavat mõtteviisi, antakse oskusi ohte märgata ning seeläbi hoida ära vigastusi ning traumasid. Samuti omandatakse oskusi, kuidas ohu või mõnes muus sekkumist vajavas olukorras käituda. Programmi käigus toimuvad koolitused koolides ja õppeaasta lõpetab kahepäevane laager, kus võrreldakse oma teadmisi nii teoorias kui praktikas ning selgitatakse välja maakonna oskuslikum võistkond.

Aastate jooksul on täienenud ja muutunud koostööpartnerite ja panustajate hulk. Laagris tuleb oma oskusi näidata vee- ja tuleohutuses, elanikkonna valmisolekus hädaolukorraks, häirekeskusega suhtlemisel, pommi-, raudtee- ja liiklusohutuses, esmaabi andmises, matkatarkustes, küberturvalisuses, keskkonnateadlikkuses. Loomulikult tuleb olla ka füüsilist pingutust nõudvates ülesannetes osav ja oskuslik.

Tänaseks traditsiooniline maakondlik tegevus on laienenud aasta-aastalt tänu koostööpartnerite võrgustikule ning tegevus on laienenud kõikidesse teistesse maakondadesse.