Ettevõtlusuudised

« Tagasi

Saksamaa sihtturuseminar "Sisseostu protsessid saksa turul"

EASi saksa sihtturu seminaril toome teieni Saksamaa suurettevõtte Robert Bosch GmbH sisseostu protsessi alustalad ning tutvustame Mistra-Autex AS ja Eliko OÜ praktiliste näidete põhjal, milliseid raskusi peavad ettevõtted ületama, olles üheks osaks suurettevõtte tarneahelas või koostööpartneriks uute lahenduste väljatöötamisel.

Aeg: 22. oktoober 2018 kell 10:00 kuni kell 14:00
Asukoht: Nordic Hotel Forum, Viru 3, Tallinn, seminariruum Capella
Keel: In English

 

Päevakava:

10.00   Registreerumine ja tervituskohv
10.20 Tervituskõne, Tiina Kivikas, EAS'i ekspordinõunik Saksamaal
10.25 Robert Huter, sisseostu ja logistika valdkonna asepresident, Robert Bosch GmbH
12.00 Kohvipaus
12.30 Kogemustest koostöös sakslastega, Saksa ettevõtte sisseostu protsessid praktikas. Priit Tamm, tegevjuht, tegevdirektor, Mistra-Autex AS 
12.50 KIO RTLS, reaalajas asukoha määramine, koostöö Saksamaa suurettevõttega Robert Bosch GmbH, Indrek Ruiso, tegevjuht, Eliko OÜ
13.30 Kokkuvõte päevast, sissejuhatus networkingule
13.35 Suupisted ja networking
14.00 Seminari lõpp

               

Sihtturu seminari korraldaja ja moderaator on EAS'I ekspordinõunik Saksamaal, Tiina Kivikas. Tiina on elanud ja töötanud Saksamaal viimased 18 aastat, sh. ekspordinõunikuna 5 aastat. Tema töölauale jõuavad regulaarselt päringud Eesti ettevõtjatelt, kelle sooviks on leida saksa turul uusi koostööpartnereid ning tihtipeale soovitakse saada ühendust ettevõtete sisseostujuhtidega. Samuti aitab Tiina Saksamaa ettevõtetel leida võimalikke uusi koostööpartnereid Eestist.

Bosch Group on üks juhtivaid globaalseid tehnoloogia ja teenuste pakkujaid. See annab tööd umbes 402 000 inimesele kogu maailmas (seisuga 31. detsember 2017). 2017. aastal oli ettevõtte käive 78,1 miljardit eurot. Ettevõtte tegevus on jaotatud nelja ärisektori vahel: mobiilsed lahendused, tööstustehnoloogia, tarbekaubad ning energeetika ja ehitustehnoloogia. IoT valdkonna liidrina pakub Bosch innovaatilisi lahendusi nutikodudele, nutilinnadele, ühendatud mobiilsuse ja ühendatud tööstuse tarvis. Bosch Groupi strateegiline eesmärk on pakkuda innovaatilisi lahendusi ühendatud elu tarbeks. Lühidalt, Bosch loob tehnoloogiat, mis on "leiutatud elamiseks".

Boschi aastane ostumaht on 27 miljardit eurot. Seega sõltub Boschi konkurentsivõime tarnijatest, kuna turusurve kasvab ning suure osa tootekulust määravad tarnitud osad.

90 minuti jooksul selgitab Robert Huter ettevõtte sisseostu protsessi ning annab ülevaate selle ülesehitusest. Lisaks toob ta välja sisseostu strateegilised suunad, sealhulgas tutvustab tarneahela tipptaset, organisatsiooni arengut, digitaliseerimist ning tarnijate juhtimist. Ettekande teises osas on tähelepanu keskmes uus ülemaailmne kaudne ostu-strateegia (indirect purchasing) ning spetsiifiliste nõuete väljatöötamine masinate ja seadmete (hoolduse, remondi ja paranduse – MRO, maintenance, repair and operating) sektoris tegutsevatele tarnijatele.

Ettevõttel Mistra-Autex AS on praktilised kogemused koostööst Volkswagen Groupi'ga juba alates aastast 2005. Tegevjuht Priit Tamm selgitab, kuivõrd raske on alal hoida usaldusväärse ja kindla tarnija mainet, millised on nende kogemused saksa partneritega ning mida tähendab sisseostu nõuete täpne jälgimine.

Eliko on üks juhtivaid IoT-ettevõtteid, kus arendatakse elektroonika- ja tarkvaralahendusi. Tegevjuht Indrek Ruiso tutvustab reaalajas asukoha määramise süsteemi KIO RTLS. See lahendus annab võimaluse jälgida kõike 5-30 cm täpsusega nii sees- kui ka väljaspool ruumi. Indrek Ruiso toob esile ka millist rolli mängib antud tehnoloogia tööstus 4.0 osas ning jagab meiega oma 2-aastast kogemust selle tehnoloogia väljatöötamisel, arendamisel ja müümisel. Eliko on kogunud muljetavaldava klientide nimekirja, sealhulgas Robert Boschi, kuid neil on ka takistusi. 

 

Osalemistingimused 

Registreerimine: seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine hiljemalt kolmapäeval, 17. oktoobril.

https://www.eas.ee/events/saksamaa-sihtturuseminar/

 


Seminari lisainfo:
Mari Abel
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Tel. 6 279 776
mari.abel@eas.ee

 

Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.