Turismiuudised

« Tagasi

Jõgevamaa puhkevõimalused ja maitsed TOUREST messil Tallinnas

Veebruari teisel nädalavahetusel toimus Tallinnas rahvusvaheline turismimess Tourest, kus sai tutvuda nii Eesti kui välisriikide puhkevõimalustega. "Puhka Eestis" hallis oli kohal Jõgevamaa esindus vahvate messipakkumiste ja kohalike maitsetega.

Rahvusvaheline turismimess Tourest on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991. aastast. Messil sai külastada kolme halli: peahall, „Puhka Eestis" hall ning „Elamused ja maitsed" hall. Peahallis olid esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted ning turismivaldkonna tugiteenused. „Puhka Eestis" halli olid koondunud kõikide Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide värvikad väljapanekud. Hallis „Elamused ja maitsed" sai jalga puhata, keha kinnitada ja nautida ehedat Eestimaist toitu.

Jõgevamaa boks oli tänavu sini-must-valge-teemaline. Seoses EV100-ga olid olulisel kohal esimese sini-must-valge lipu õmblemine Põltsamaal, Jõgevalt pärit Alo Mattiisen ja tema looming ning Eesti suurim järv Peipsi. Ühtlasi sai boksis oma sõna sekka öelda Põltsamaa Muuseumi korraldatud küsitlusel "Mida tähendavad Sinu jaoks Eesti lipu värvid?". Lisaks sai degusteerida Põltsamaa veine ja teisi häid Jõgevamaa maitseid, õnne proovida Lible loteriis, testida teadmisi Kalevipoja viktoriinis ning joonistada Vudila lastelaua taga.

Maakonna üldinfost pakkusid külastajatele enim huvi perepuhkuse võimalused, matka- ja rattarajad ning eesootavad tähtsündmused. Jõgevamaa pinnal olid end tutvustamas Põltsamaa Muuseum, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Kalevipoja Koda, Vudila Mängumaa, Põltsamaa Felix veinikelder, Avinurme Puiduait, Juulamõis ja Sepamäe talu.

Jõgevamaa osalemist messil koordineeris SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, osalemist toetasid Leader-programm ja PATEE programm.

 

Messimeeskond

 

Põltsamaa veinide degusteerimine  /  Eesti lipu värvide hääletus

Peipsi Romantika tutvustamine messi pealaval. Laulab Ruth Lehis.

Vudila Mängumaa maskott Vuta