Jõgevamaa ettevõtete tunnustamine 2020

Jõgevamaa ettevõtete tunnustamise tulemused kuulutati välja 09.oktoobril 2020 Jõgeva Kultuurikeskuses toimunud Vooremaa arvamusliidrite hommikusöögil.

Vasakult: Joel Pärle (Wakepark OÜ), Astra Mäerand (Mäerand Grupp OÜ), Agnes Mäe (ÕF TORM!) ja juhendaja Maris Orav, Priit Pettai (Softcom OÜ).

Oleg Gross (OG Elektra AS).

Kategooriad ning tunnustuse saajad aastal 2020

Aasta ettevõte 2020Softcom OÜ
Softcom OÜ on pikaajalise kogemusega Eesti ettevõte aastast 1999, mis on peamiselt ekspordil põhinev ning spetsialiseerunud pehmemööbli tootmisele. Koroonakriisi ajal kiiresti reageerinud ja lahendusi pakkunud ettevõte, hakates tootma Softmed brändi all isikukaitsevahendeid.
Väike ja tubli 2020Mäerand Grupp OÜ
Mäerand Grupi tootevalikust leiab väga kvaliteetseid laste mänguasjakaste, puidust jõuluehteid, erinevaid pulmadekoratsioone, isikupärase graveeringuga tammest lõikelaudu ning palju muudki, mida annab puidust teha. Tegemist on kohalike Kääpa noorte ettevõttega, kes peagi 5 aastat tublilt tegutsenud.
Investeerija 2020OG Elektra AS
OG Elektra (Grossi Toidukaubad) on lühikese aja jooksul rajanud Jõgevamaale kolm uut kauplust – 2018. a detsembris Mustveesse, 2019.a novembris Põltsamaale ja 2020. a märtsis Jõgevale. Viimase kahe poe rajamisel kadusid Põltsamaa ning Jõgeva linnakeskustest kolehooned, mis riivasid silma juba aastaid.
Turismitegija 2020Wakepark OÜ
Wpark on ainulaadne, esimene ringkaabliga veelauapark Eestis, Kamari paisjärvel. WPark on sel aastal olnud selgelt piirkonna tõmbenumber, kelle suurest külastajate hulgast on tulu tõusnud ka teistele piirkonna ettevõtjatele (majutus, toitlustus, atraktsioonid).
Õpilasfirma 2020TORM!
ÕF TORM! tegevusalaks on mööblikanga ülejääkidest õlakottide valmistamine. Õpilasfirma loomise eesmärgiks oli looduse säästmine taaskasutuse populariseerimise kaudu. Valmistatavad kotid on kõik vastupidavad, omanäolised ning üksteisest erinevad.

 

Jõgevamaa ettevõtete tunnustamise konkursile said kandidaate esitada ettevõtted, asutused, kohalikud omavalitsused ning üksikisikud. Kokku esitati 5 kategooriasse 45 unikaalset kandidaati. Kandidaatide koondnimistu asub siin.
4-liikmelise hindamiskomisjoni moodustasid Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ning Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee valdade esindajad, kes valisid igas kategoorias välja 3 nominenti ning seejärel nominentide seast võitjad 5 kategoorias.

Tunnustusüritusega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse  5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.