Ettevõtete tunnustamine 2021

Jõgevamaa ettevõtete tunnustamise tulemused kuulutati välja 22.oktoobril 2021 Von Wahl restoranis toimunud pidulikul tunnustusõhtul.

Vasakult: Raik Matekainen (Transplanet OÜ), Kertu Liebert (ÕF Tahe juhendaja), Henry Sälik (ÕF Tahe), Annika Oras (Kalevipoja Koda), Toomas Vahur (Jõgeva Majandusühistu). Fotolt on puudu Sadala Agro OÜ esindaja.

Kategooriad ning tunnustuse saajad aastal 2021

Aasta ettevõte 2021Sadala Agro OÜ
Sadala Agro OÜ on 20-aastase tegevusajalooga 100% Eesti kapitalil põhinev põllumajandusettevõte. Ettevõte panustab aktiivselt kogukonna tegevustesse, pannes õla alla nt kohaliku motokrossisündmuse Pikse Pinni korraldamisel. Investeerib ja laiendab oma ettevõtmisi, mille kaudu loob üha rohkem töökohti ümberkaudsetele inimestele. Ettevõtte juht on suure südamega inimene, kes hoolib oma töötajatest ning väärtustab neid.
Väike ja tubli 2021Transplanet OÜ
Jalgrattapood tegutseb Põltsamaal alates 1998. aastast. Tegemist on väikeettevõttega, mis on ainukene spetsialiseerunud rattapood Jõgevamaal. Jalgrattapoe meeskond paistab silma väga viisaka ja kliendisõbraliku teenindusega ning suure abivalmidusega. Ettevõtte juht otsib iga-aastaselt uusi väljundeid, kuidas ettevõtte tegevusi laiendada. Hiljuti on lisandunud autorehvide vahetamise ja hoiustamise teenus.
Investeerija 2021Jõgeva Majandusühistu
Eelmise aasta aprillikuus algasid ehitustööd selleks, et rajada Jõgeva linna uus ja kaasaegne hotell. Vastvalminud hotellis on 16 tuba, mis mahutavad 29 inimest, koos lisavooditega kuni 35 inimest. Lisaks asub majas ka saun ja kohvik. Coop Hotelli pidulik avamine toimus 29.septembril 2021. Hotelli punastest tellistest maja on väga väärika ajalooga. Ligi 100 aastat tagasi, aastal 1919, mil moodustati Jõgeva Majanduse Ühisus, asus sellest majas ühistu peakauplus.
Turismitegija 2021Kalevipoja Koda
Kalevipoja Koda läbis 2020. aastaks põhjaliku renoveerimiskuuri. Uuenenud muuseumis on võimalik osa saada meie rahvuseepose hiidsangari seiklustest läbi interaktiivsuse, mängude, filmide ja muude põnevate võimaluste. Muuseum on lühikese ajaga kogunud laialdaselt tuntust, pakkunud paljudele inimestele uusi elamusi, tutvustanud piirkonda ja tervet maakonda laiemalt, tehes koostööd erinevate ühenduste ja võrgustikega. Sel suvel aitas muuseum tutvustada Kalevipoega ka laiale maailmale. Nimelt loodi Rally Estonia Jõgevamaa katse tarbeks vaatemänguline Põrgupõhja pealtvaatamisala, mida kajastati lisaks kodustele meediaväljaannetele ka rahvusvahelises teleülekandes.
Õpilasfirma 2021ÕF Tahe
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 12.klassi õpilaste poolt loodud ÕF TAHE valmistab käsitööna tahkeid šampoone. Toode on valmistatud loodussõbralikest õlidest, seebikivist, destilleeritud veest ja võidest.
Õpilasfirma TAHE missiooniks on vähendada plastiku tootmist, sh muuta elu pakendivabamaks ning vähendada šampoonides sisaldavate kemikaalide kasutamist, kasutades selleks loodussõbralikemaid alternatiive.

 

Jõgevamaa ettevõtete tunnustamise konkursile said kandidaate esitada ettevõtted, asutused, kohalikud omavalitsused ning üksikisikud. Kokku esitati 5 kategooriasse 37 unikaalset kandidaati. Kandidaatide koondnimistu asub siin.
5-liikmelise hindamiskomisjoni moodustasid Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse, Jõgevamaa Koostöökoja ning Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee valdade esindajad, kes valisid igas kategoorias välja 3 nominenti ning seejärel nominentide seast võitjad 5 kategoorias.

Tunnustusüritusega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse  5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.