Edulood 2017

Haapsalus toimunud Haridusfestivalil selgusid parimad ettevõtlikes koolides  ja lasteaedades läbiviidud projektid, kus teadmisi saadakse läbi reaalse elu tegevuste ning lastele on antud roll ja vastutus ürituste elluviimisel. Läbi aktiivsete tegevuste omandavad noored juba kooliajal väärtuslikke kogemusi. 
 
Haridusprogrammi „Ettevõtlik kool” üle-eestilise konkursi „Õppimine on põnev!” võitjate väljaselgitamiseks oli žürii eelnevalt valinud rekordilise 142 koolide ja lasteaedade kandidaatide hulgast 15, kes said võimaluse esitleda oma läbiviidud projekti  publiku ees. Näha ja kuulda sai nii tantsu, räppimist, näidendeid, kuuldemängu kui videosid. Publik valis elektroonilise hääletuse teel oma lemmikud ja nii selgus žürii ja publikuhääletuse kokkuliitmisel paremusjärjestus.
 
Jõgevamaalt esines võidukalt ja sai esimese preemia kategoorias „Noorte/laste algatus” 
Voore Põhikool – “Õpetades teisi õpime ka ise”. Auhind 500 EUR.
Ühiseks õppimiseks ja üksteise õpetamiseks kutsuti kooli vanavanemad ja nooremad lasteaiaeas õed-vennad, kellega koos õpiti nii arvuti kasutamist kui robootikat. 3D printeriga valmistati jõuluehteid.
 
 
Jõgevamaalt olid veel esindatud järgmised edulood:
 

Jõgevamaa edulood 2017

Adavere Põhikool

Puurmani mõisakool

Põltsamaa lasteaed “Tõruke”

     NB! Antud eduloo lisamaterjalid on kättesaadavad uudise jaluses “Seotud failid” alt.

Põltsamaa Ühisgümnaasium

     NB! “Rõõmuhetked kogukonnale” lisamaterjalid leiad SIIT!

Tabivere Põhikool

Voore Põhikool

 

 

 

 

Üle-eestiline edulugude konkurss „Õppimine on põnev!”

Jõgevamaa koolid ja lasteaiad! Tulge osalema üle-eestilisel edulugude konkursil „Õppimine on põnev!”

Edukuse ja toimetuleku suurim eelis peitub ettevõtlikkuses. Ettevõtlikkus on eluhoiak, mida iseloomustavad loov ja uuenduslik mõtlemine, saavutusvajadus ja arukas juhtimine. Kõike seda aitavad välja arendada lasteaiad ja koolid.

Konkursiga “Õppimine on põnev!” tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool” ja Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtlikkuse eest, mis tihtipeale jääb kõrvaltvaatajale märkamatuks.

Edulugude konkurss toob esile ja tutvustab laiemale auditooriumile ettevõtlikku hoiakut väärtustavate haridusasutuste tegevusi.

Konkursi edulugude tähtsamad kriteeriumid on seotus päriseluga, läbipõimitus õppekavaga ja noorte vastutuse osakaal tegevuse juures.

Auhinnad antakse järgmistes kategooriates:

  • Parim heategu kogukonnale
  • Parim koostöö partneriga
  • Põnevaim tund
  • Parim noorte/laste algatus
  • Ettevõtlik lasteaed (ei ole rahastatud ettevõtlusõppe programmist Edu&Tegu)

Igas kategoorias jagatakse välja I, II ja III koht, kelle vahel jagatakse auhinnaraha vastavalt 500, 250 ja 150 eurot!

Auhinnafondi rahastab ettevõtlusõppe programm Edu & Tegu!

Suure huviga ootame Sinu edulugusid hiljemalt 16.06.2017

Osalemine:

  • Konkursile ootame 2016/2017 õppeaasta edulugusid.
  • Kui oled meie edulugude konkursist varem osa võtnud, siis arvesta, et ühe ja sama loo esitamine on lubatud ainult 1 kord!
  • Üks asutus võib esitada mitu edulugu.

Sel aastal võid vormi täita siin elektroonselt või eraldi lisatud vormileTäidetud ankeet koos edulugu illustreeriva materjaliga palume saata ettevotlikkool@gmail.com hiljemalt 16. juuniks 2017.

Hindamisetapid:

Esialgu kogume edulood kokku maakondlikul tasemel. Maakondlikud žüriid valivad välja kolm silmapaistvamat edulugu, mis lähevad edasi üleriigilisele hindamisele.

Võitjad selguvad ja saavad auhinnatud sügisel 12.oktoobril 2017 üle-eestilisel Haridusfestivalil, mis sel aastal toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) korraldab ka sel aastal Jõgevamaa osalejatele tasuta transpordi Haridusfestivalile ja tagasi!

Noorte ettevõtlikkuse süsteemset arengut toetab haridusprogramm „Ettevõtlik kool”.
Rohkem programmist siin. 

Ettevõtlikkust ja edu!