Ettevõtlusnädal Jõgevamaal

Esmaspäev | 03.10.2022

Ettevõtlusviktoriin 2022 Jõgevamaa koolidele 03.-07.10.2022

Traditsiooniline õpilaste ettevõtlusalaste teadmiste kontroll e-viktoriinina ning ettevõtlikkuse ja ettevõtluse populariseerimine. Küsimustiku linke jagatakse õpetajatele kõikides maakonna koolides eelregistreerimise alusel. Eraldi küsimused põhikooli tasemele (6.-9.klass) ja gümnaasiumi ning kutsekooli tasemele. Vastuseid võib leida kasutades arvutit ja internetti. Sobib täispika õppetunni sisustamiseks ja tagasisidestamiseks ning vastuste analüüsimisega ka lisatunni läbiviimiseks. Iga klassi parim üks vastaja saab auhinna, olenemata vanuseastmest. Auhinnafondi on oma panuse andnud OÜ Eesti Killustik, AS Scanola Baltic, Jõgeva vald, Põltsamaa vald, Eesti Töötukassa, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus jt.
Osalemine: TASUTA, eelregistreerimisega    Eelregistreerimine: marve@jaek.ee

Inspiratsiooniüritus noortele Luua Metsanduskoolis      

10:10-11:40    HÜBRIID
Inspiratsiooniüritusel osalevad TÜ karjääriplaneerimise ja ettevõtluse tudeng Hannes Lents, kes räägib ettevõtlikkusest ja tunni teises pooles räägib õpilasfirmast Märten Kala, kes on õpilasfirma Münt kunagine liige. Sündmus toimub 3. oktoobril kell 10:00 -11:40 Luua Metsanduskoolis. Sündmusel saab osaleda  ka MS Teams kaudu. Registreerumine kuni 29.09 kell 17:00.  Link: https://forms.office.com/r/sx9hGLD8RT
Registreerunutele saadetakse veebilink 30.09. Asukoht: Luua Metsanduskool, Luua, Jõgeva vald, Jõgevamaa Korraldaja: Luua Metsanduskool  Sihtgrupp: noortele, kes võiksid luua õpilasfirma  Osalemine: TASUTA
Kontakt: kaja@luua.ee

Teisipäev | 04.10.2022

Online konverents “TANDEM ETTEVÕTLUSES” Postimees veebis

Konverentsi järelvaatamine kuni 16.10 siin lingil: Konverents 04102022

Kolmapäev | 05.10.2022

Praktiline tööõigusalane koolitus tööandjale    

10:00-14:00   Jõgeva Kultuurikeskus, Aia 6

Praktiline tööõigusalasel koolitusel räägime sellest, kuidas päris elus töötajatega seonduvaid olukordi lahendada. Koolituse viivad läbi vandeadvokaadid, kes igapäevaselt tegelevad igapäevaelus asetleidvate juhtumitega, sh väike- ja suurettevõtetes. Koolitus ei ole teoreetiline loeng. See on interaktiivne töötuba, kus kõik osalejad saavad küsida küsimusi. Koolitusel räägitakse sellest, kas väga rangete reeglitega töölepingu asemel võiks sõlmida ka näiteks muu lepingu, kus seadusest tulenevad ettevõtte kohustused ei ole nii jäigad. Töölepingu lõpetamise vaidlusi on palju ning tööandja peavad tasuma suuri hüvitis. Selleks, et tööandja oleks töövaidluses võiduka(m)(s), räägime detailselt eluliste näidete varal lahti kuidas käib töölepingu lõpetamise protseduur. Kui kohalikud ei soovi tööle tulla, siis äkki tasub kaaluda palgata välismaalasi. Räägime lahti välismaalaste värbamise küsimused. 

Koolitusel toome näiteid kohtupraktikast ehk kuidas on kohus erinevaid olukordi lahendanud. See on vajalik selleks, et teiste vigadest saaksime õppida ja neid ise mitte korrata.

Koolitust viivad läbi üks Eesti tunnustatumaid tööõiguse spetsialiste, vandeadvokaat Katrin Sarap ja NJORDi kohtuvaidluste- ning tööõiguse tiimi vandeadvokaat Ann Tarkin.

Vandeadvokaat Katrin Sarap https://www.njordlaw.com/et/katrin-sarap

Vandeadvokaat Ann Tarkin https://www.njordlaw.com/et/ann-tarkin

Asukoht: Aia 6, Jõgeva Kultuurikeskus
Korraldaja: SA Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskus
Sihtgrupp: ettevõtjad
Osalemine: TASUTA, eelregistreerimisega   https://forms.gle/E2KvwVi8eRL4yESk6
Kontakt: enn@jaek.ee

Neljapäev | 06.10.2022

Ettevõtjaks Töötukassa toel  

10:00-12:00  VEEBISEMINAR   Osale siit: https://link.tootukassa.ee/ettevotjakstootukassatoel

Seminar „Päikesepaneelide kasutusvõimalused ettevõtjatele“

14:00-16:00   Kuremaa loss, Jõgeva vald

Millised on võimalused ja millega peab arvestama kavandades päikesepaneelide kasutamist ettevõttele elektri tootmisel.  Teemat avab Kristjan Karming, SigmaSystems OÜ juhatuse liige. Praktiku kogemused, Jan Lätt, OÜ Norru Solar Park.

Reede | 07.10.2022

Impact Day

10:00-22:00   HÜBRIID