Isadepäeva eel kuulutati välja Jõgevamaa aasta isa 2021 ja tunnustati ka sellele tiitlile nomineerituid.
Aasta isa 2021 tiitliga pärjati Verner Mölder, kolme lapse isa, keda tuntakse nii kodupaigas kui kaugemalgi Avinurme puhkpilliorkestri dirigendi ja hooliva kogukonnaliikmena.

Pidulik sündmus leidis aset 12.novembril Kuremaa mõisa peahoones.

Aasta isa 2021 ja nominendid

Ta on 3 täiskasvanud poja isa. Ta on meile olnud suurepärane isa ja eeskuju ning koos emaga on nad loonud meile turvalise ja inspireeriva kasvukeskkonna. Ta on isana olnud kaasav ja toetav läbi erinevate tegevuste ning alati olnud igakülgselt valmis panustama sinna, kus on näinud vajadust isana jagada kas nõu või anda igakülgset muud toetust. Ta on väga seltskondlik ja aktiivne inimene, armastav pereisa ja hea abikaasa. Tema suureks kireks ja hobiks on muusika, pillimäng ja selles vallas on ta arendanud piirkonda nii traditsioonide hoidmisel kui nende jätkusuutlikkusel läbi koolilastele muusikaklassi loomise kui ka haarates ohjad puhkpillimuusika säilimisel olles juba aastaid Avinurme puhkpilliorkestri dirigendiks. Ta näeb alati suuremat pilti ja soovib läbi kultuuri luua väärtusi, mis on laiema ja sügavama sisu ja haardega. Ta on isa selle sõna kõige sügavamas ja paremas tähenduses.

Ta on väga mitmekülgne isa, ta õpetab lastele loodustarkusi, käib nendega metsas ja veedab muidu toredalt vaba aega. Ta on valmis lapsi viima trenni, kooli, sõprade juurde. Ilmselt ei ole asja, mida ta ei oleks proovinud. Näiteks aitas ta pealamp otsa ees teismelisel  tütrel õmblusmasinaga seelikut õmmelda. Ta on suur leiutaja ja mõtleb mistahes lahendusi, et pere  soovid saaks täidetud. Ta suureks hobiks on võrrisõit, kuhu võetakse kaasa ka kogu pere.

Ta on tegus inimene. Ta on kogu elu olnud töörügaja, ühiskondlikult aktiivne, abivalmis, tervislike eluviisidega, ja mis kõige tähtsam – väga hea ja arendav isa ja vanaisa. Kuna ta ise esile ei trügi, siis arvame, et meie isa on väärt märkamist. Oma ea kohta on ta jätkuvalt füüsiliselt tegus ja vaimult erk. Pole sellist tööd, mida meie isa ei oskaks teha! Pole tööriista, mida ta ei oskaks käsitseda. Ta oskab vanadele asjadele uue elu anda.  Neid oskusi on ta õpetanud ka oma järglastele – nii lastele kui lastelastele. Ta tahab ja oskab inimestele rõõmu valmistada ja raskematel hetkedel toeks olla.  Ta oskab koondada inimesi enda ümber ning on alati seltskonna hingeks.

Ta on aktiivne, laia silmaringiga ja positiivne kogukonnahing. Teda jätkub kõikjale – koju, abikaasale, lastele lastelastele, eakate seltsi, kogukonnaüritustele, huvialaringidesse. Oma eeskujuga on ta nakatud paljusid, ta on hea seltskonnahing ja kaasahaaraja. Ta on ühe poja ja kahe tütre isa ning neljale lapselapsele vanaisa.

Ta on 2 poja ja tütre isa. Tütar iseloomustab järgmiselt – Isana on ta olnud alati aus ja otsekohene. Mis iganes mure ka ei oleks, siis leiab ta alati oma kiires päevas aega meid aidata. Isa on väga hea eeskuju olnud nii meile kui lastelastele. Lastena tunneme, et oleme tema kiiretes päevades ikka prioriteet number üks. Isa oskas meid  suunata  spordini nii, et see ei ole meile vastumeelt olnud. Ta on suunanud meid nii headel ja kui halbadel võistluspäevadel. Isa on meid kasvatanud hakkama saavateks ja töökateks inimesteks. Ta on ühiskondlikult aktiivne nii oma külas kui ka kaugemal. Ta seisab selle eest, et noortel oleks võimalus suusatamist harrastada ja noorkotkad oleks aktiivsed kodumaa kaitsjad.

Ta hoiab tugevana oma vanematelt saadud pereväärtusi, soosib laste huvitegevust erinevates valdkondades. Olles ise seotud aktiivselt spordiga, on ta oma 8 ja 13 aastase tütre kaasanud sportlikku tegevusse. Ta innustab vabal ajal oma eeskujuga lapsi liikuma.  Talvel suusarajal, uisuplatsil, mahedamate ilmadega rattaga sõitmas. Kogu perega on vallutatud mitmeid matkaradu üle Eesti. Ka kardisõit ei ole tüdrukutele võõras. Kord aastas võtab ta lapsed kaasa ja viib nad maale üksildasse paika telkima ja onni ehitama. Olles paberite järgi tisler, võtab ta tihti tüdrukud kaasa ja viib nad oma tehasesse nikerdama. Talle on pere ja perega veedetud aeg väga oluline. Tööaeg on töö tegemiseks, vaba aeg kuulub perele. Ka koduseid toimetusi saab teha koos, vaba aega sisustada nii toas kui õues, seda ikka üheskoos abikaasa ja lastega.

Ta on Isa selle kõige ilusamas, siiramas tähenduses. Eesti mees ei ütle tihti (kui üldse) sõnu „Ma armastan Sind“. Meie isa on meile seda öelnud nii siis, kui olime veel põlvepikkused, kui ka nüüd, mil meil on kõigil juba endal pered. Tal on maailma suurim süda, kuhu mahume me kõik. Pere on temale maailmas kõige tähtsam. Sageli ütleb ta, et on maailma kõige rikkam mees, sest tal oleme meie. Oma isalt oleme õppinud mitte alla andma ning mõistma, et kõigele on elus lahendus, kui me hoiame ühte. Ta on kõige abivalmim mees, keda teame ja seda mitte vaid pere osas. Üle 10 aasta on ta pühendanud end autospordile korraldades võistlusi või andes nõu noortele. Teda teab Eestis pea iga autosportlane, sest peale tema perekonna on mootorimürin kindlasti see, mis tema südame kiiremini tuksuma paneb. Ta on rallikrossi pere jaoks aastatega nii omaks saanud, et on kindlasti justkui lisa-isa, kellele võib alati kindel olla. Ta on nagu üks nelikveoline võimas Supercar, mida tahaks igaüks  omalegi, aga õnneks on vaid meil tema lastel see au! 

Aasta Isa aunimetuse väljaandmist korraldab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Jõgevamaa Aasta Isa aunimetuse otsustab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu, kuhu kuuluvad kõikide Jõgevamaa omavalitsuste esindajad. 

Jõgeva maakonna Aasta Isa konkursile esitatakse isa, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks ning kelle peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt üks laps. Aunimetuse saaja peab olema Eesti Vabariigi kodanik ning Jõgeva maakonna elanik. Kandidaate tunnustamiseks võivad esitada kohalikud omavalitsused, organisatsioonid kui ka üksikisikud.