27. jaanuaril olid Jõgevamaa silmapaistvamad tervisedendajad ja sportlased kutsutud Lustiverre, et tunnustada ja innustada neid, kes on meile kõigile eeskujuks oma liikumisharrastuse poolest. Tunnustusi jagas nii Jõgevamaa Spordiliit Kalju, Kultuurkapital, Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi, kui Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juures tegutsev Jõgevamaa Tervisenõukogu.

JAEKi nõukogu esimees Karro Külanurm  tõi oma kõnes välja 2021 aasta uuringu tulemused, mille kohaselt liigub aktiivselt vaid 40% täiskasvanuid ja vaid iga neljas laps. Seega on liikumisaastal suur ülesanne meie endi huvides meie liikumisharjumusi ja igapäevarutiini muuta. Külanurm luges ette oma kolleegi luuleread:

Täna on mu lihased,
minu peale vihase,
et ma tegin eile sporti
ja ei söönud üldse torti.

Tervisedenduse tunnustused pälvisid:

  1. Jõgevamaa Tervist Edendav Tegu 2022 on Põltsamaa Väärikate Ülikool, korraldaja Marilin Mölder Põltsamaa Vallavalitsus
  2. Jõgevamaa Tervist Edendav Organisatsioon 2022 on MTÜ Põltsamaa Jalgrattaklubi
  3. Jõgevamaa Tervisedendaja 2022 on Andres Lippur
  4. Väärtusliku panuse eest elanike tervise edendamisel Jõgevamaal tunnusta aukirjaga Maiu Veltbach

Lisaks tänati hindamatu panuse eest veel  Jõgevamaa Jäähokiklubi panuse eest elanikele uisutamise võimaluste loomise eest Jõgeval, Jõgeva Vallavalitsust noorte riskikäitumise oskusi arendava SPIN-projekti käivitamise eest, Palamuse Pritsumehed MTÜ-d kogukonna tervise– ja riskikäitumise ennetustöö eest,  Indrek Eensalu tervise- ja liikumisvõimaluste loomise eest,  Karmen Maikalu ja Maire Püssi  vanemlusprogrammi „Imelised aastad“ elluviimise  eest. 

Eks tervis ole nagu õnn – kui see on olemas, ei pane seda tähele, aga kui ei ole, annab kohe tunda! Selle nimel tasub pingutada.