Emadepäeva eel kuulutati välja Jõgevamaa Aasta Ema 2022 ja tunnustati ka sellele tiitlile nomineerituid.
Aasta Ema 2022 tiitliga pärjati Ene Viitkin, kes on kahe lapse ema ja viie lapse vanaema.

Pidulik sündmus leidis aset 06.mail Puurmani mõisas.

Aasta Ema 2022 ja nominendid

Ta on väga lahke, siiras, alati abivalmis, rõõmsameelne ning suure südamega ema täiskasvanud tütrele ja pojale ning vanaema viiele lapselapsele. Ta on panustanud palju aega ennetustöösse, õpetades noortele ja täiskasvanutele esmaabivõtteid. Ta tegutseb aktiivselt Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsis. Oma igapäevatööd Tartu Kiirabis teeb ta samuti suure südamega ning on hinnatud kolleeg.

Tütar Helen iseloomustab oma ema nii: Ta on oma suure südame ja hooliva käitumisega olnud meile eeskujuks, sest ka meie peame oluliseks teiste abistamist, märkamist ja hoolimist.

Ta on väga hea ema oma lastele, vanaema neljale toredale lapselapsele, ämm kahele miniale. Ta on rõõmsameelne, aus, abivalmis, heasüdamlik, tark ning talle meeldib rohkem anda, kui teistelt midagi vastu võtta. Ta on kohusetundlik ning töökas – isegi, kui ta miskit ei jaksa ega soovi parasjagu teha, teeb ta selle ikkagi ära, mitte ei viska homse varna. Töötades Elistvere teabekeskuse teabejuhina on ta läbi viinud erinevaid loodusprogramme paljudele Eestimaa lastele ning lisaks õpetanud neile keskkonnahoidu.  Ta on käsitööhuviline ning õmbleb maailma parimaid stressikanu.

Ta on särav, lõbus ja meeletult abivalmis. Oma hoidva iseloomuga saab ta kergesti kontakti nii laste  kui ka vanuritega. Oma sära ja aktiivsusega peidab ära kõik mured ja valud. Ta on äärmiselt töökas ja ettevõtlik – lõpetab juba teist korda kooli viimase kümne aasta jooksul, ostis suure õuega maja ja lõi selle särama, tema kodu on alati hoolitsetud ja hubane, ta on hinnatud kolleeg ja töötegija ja mis peamine – parim ema kahele täiskasvanud tütrele ja ühele  veel koolis käivale pojale ning vanaema kolmele lapselapsele. Ta on naine, kes teeb ja loob.

Tema viis last koos neljateistkümne lapselapsega iseloomustavad oma ema nii – Meie emme väärib kõike kõige paremat. Ta on läbi tohutute eluraskuste andnud meile kõike ja rohkemgi veel, ta toetab ja lohutab meid igas eluetapis. Ta on päike meie igas päevas ja iga aasta meie Aasta Ema. Meie emme on kõige armastusväärsem inimene maailmas. Me soovime, et seda teaksid ka teised ja ennekõike tema ise.

Meie, kolm tema tütart otsustasime ühiselt, et meie ema on väärt tunnustust ja märkamist. Ta on ilus. Ilus inimene nii seest kui ka väljast. Ta on kõige kannatlikum inimene, keda me eales kohanud oleme. Tal on siiras soov inimesi oma ümber toetada, neid kuulata ja abistada. Kõige selle teiste aitamise, oma perekonna kõrval, peab ta suutma hoolitseda ka iseenda vajaduste, tasakaalu, professionaalse arengu ja läbipõlemisohu vältimise eest. Usume südamest, et meie armas ema on väärt tunnustust kõige selle suure töö ja headuse eest. Kõik see, mida ta teeb on märkamist väärt. Meie kui laste jaoks on ta parim ema.

Ta on kolme lapse ema, kellest kaks on juba täiskasvanud ja üks veel üheteistkümne aastane. Tema ema iseloomustab oma tütart kui väga kohusetundlikku ja töökat inimest. Ta on hooliv nii inimeste kui ka loomadega. Juba kolme aastaselt hakkas koos emaga karjalaudas  käima ja valis elukutseks loomade eest hoolitsemise. Koos abikaasaga on ta aktiivselt harrastanud rahvatantsu.

Ta on viie lapse ema  ja vanaema kaheteistkümnele lapselapsele. Tema pere kuulutati 1999. aastal Jõgevamaa aasta suurpereks. Lapsed ütlevad, et nende ema oleks andnud absoluutselt kõik selleks, et lastel hea oleks. Ta oli neile eeskuju, kes andis nii tütardele kui poegadele kodust kaasa empaatiavõime, hoolivuse, austuse ning aususe, lugupidamise, viisakuse ja järjekindluse eesmärkide saavutamiseks. Selle juures oli ta alati ise rõõmsameelne ja elurõõmust pakatav ema. Iseloomustades kodu, kus kasvasime, tuleb esmalt meelde kodusoojus ja ema korraarmastus. Olles töötanud nelikümmend aastat lasteaiaõpetajana on ta hellust ja hoolivust andnud edasi sadadele lastele. Kodukandis käies näeme tihti,  kui talle tulevad vastu tema endised „kasvandikud“, siis need teretavad ja räägivad juttu. See näitab lugupidamist ja austust ema kui lasteaiaõpetaja vastu. Järelikult oli ta EMA lisaks oma lastele ka lasteaias tööl olles sealsetele kasvandikele.

Aasta Ema aunimetuse väljaandmist korraldab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Jõgevamaa Aasta Ema aunimetuse otsustab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu, kuhu kuuluvad kõikide Jõgevamaa omavalitsuste esindajad. 

Jõgeva maakonna Aasta Ema konkursile esitatakse ema, kelle tegevus kodus, tööl ja ühiskondlikus elus on eeskujuks ning kelle peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt üks laps. Aunimetuse saaja peab olema Eesti Vabariigi kodanik ning Jõgeva maakonna elanik. Kandidaate tunnustamiseks võivad esitada kohalikud omavalitsused, organisatsioonid kui ka üksikisikud.