Esmaspäeval, 2. mail allkirjastati Viljandi kultuuriakadeemias Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori ühistegevuste lepe.

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhtpartner on Viljandimaa arenduskeskus ning seda käivitatakse koos Jõgeva- ja Järvamaa arenduskeskustega. Samuti tehakse koostööd Tartu Ülikooli Kultuuriakadeemiaga, Kesk-Eesti kutseõppeasutustega, Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse ja Tehnopoliga.

Koostöö Järva- ja Jõgevamaaga annab asutusele suurema haarde. Viljandimaa umbes 4000 ettevõtte asemel on kolme maakonna peale kokku umbes 10 000 ettevõtet ning igal aastal tekib 400-500 asemel juurde 600-800 alustajat.

Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet sõnas, et inkubaatori toel on Kesk-Eesti alustavad ettevõtjad ja need, kel on plaanis kasvu- või arenguhüpe, paremini hoitud ja saavad oma arenguperioodist edasi liikuda. “Tänu sellele on kohapeal rohkem töökohti ja investeeringuid ning huvitavaid tooteid ja teenuseid, mis on ühtlasi ka elujõulised,” rääkis Puidet. 

Ta lisas, et inkubaatori taustaks on kolm maakondlikku arenduskeskust – Viljandi, Jõgeva ja Järva – , kus on võrgustikujõudu ja ekspertteadmisi päris palju. “Tehnopoli kaudu on meil lisaks võimalik veel abiks saada n-ö supereksperte. Me tunneme end üsna hästi selles olukorras, kus praegu oleme,” jätkas Puidet. 

Teenused, mida inkubaatoris pakkuma hakatakse, võiksid inkubaatori algatajate sõnul ulatuda üldisest arenduskoostööst ja e-inkubatsioonist, mis kätkeb koolitusi ja konsultatsioone, abini, mida vajavad idufirmalikud, kiirelt laienevad ettevõtted, kes on ka Eestist välja suunatud kasvupotentsiaaliga. Neile hakatakse rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teenust pakkuma koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol.

Järgmise kevade lõpuks võiks olla inkubaatorist abi saanud vähemalt 20 ettevõtet. Täna on pilootprojektidena olemas juba kolm tehnoloogiaettevõtet ja koostöös Viljandi Kultuuriakadeemiaga loodetakse suvel inkubatsiooni pakkuda ka loomeettevõtjatele. 

Hetkel on võimalik kandideerida Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori juhiks.