Õpetajate rahatarkuse mentorklubi – aasta investeerimisegu!

 

21. jaanuaril toimunud Investor Toomase konverentsil selgusid aasta investor ja investeerimistegu. Tänavused nominendid aasta investori tiitlile olid rahatarkust läbi telekaamerate populariseeriv Katri Teller, rahatarkuse edendaja, koolitaja ja Naisinvestorite Klubi looja Kristi Saare ning riskikapitalifondi Superangel partner Marko Oolo. Aasta investori tiitliga pärjati investorkonna nähtavuse etteotsa kerkinud Katri Teller.

Aasta investeerimisteo nominendid olid investeerimisportaal Lightyear, heategevusfond „Igavene heategu“ ja õpetajate rahatarkuse mentorklubid. Aasta investeerimisteo tiitli napsasid sel aastal endale õpetajate rahatarkuse mentorklubid. Rahandusministeerium on koostöös Ettevõtliku Kooliga käima tõmmanud ainult õpetajatele mõeldud klubid eesmärgiga kasvatada rahateemas enesekindlaid teejuhte, kes tunnis julgeksid ja näeksid võimalust pakkuda järgmisele põlvkonnale vajalikke teadmisi ja oskusi.

Kuigi klubiline tegevus algas juba 2021./2022. õppeaastal, oli 2022 esimene täisaasta mentorklubidega. Kohtumised toimuvad kõigile gruppidele samal kuupäeval ja kellaajal võimaldamaks ühel n-ö peamentoril tutvustada üle ekraani teemat kõigile maakondadele korraga. Kohapealsed mentorid aitavad küsimustele vastata ning on abiks teemakohaste ülesannete väljatöötamisel. Peamentoritena on kaasatud valdkonna praktikud ja entusiastid, nagu näiteks Kadri Mäsak, Kati Voomets, Nelli Janson, Erki Kukk ja teised.

Jõgevamaal osalevad õpetajate rahatarkuse mentorklubis õpetajad Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist, Voore Põhikoolist, Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Luua Metsanduskoolist, Mustvee Koolist, Jõgeva Põhikoolist, Avinurme Gümnaasiumist, Kuremaa Lasteaed-Algkoolist ja Lohusuu Koolist. Õpetajate mentorklubi kohtumised toimuvad sellel hooajal Voore Põhikoolis, Mustvee Koolis ja Luua Metsanduskoolis. Jõgevamaa kohapealne mentor on Teele Soopalu ning mentorklubisid koordineerib Hanna-Liisa Mölder. Järgmine kohtumine toimub juba 15.02, kus teemaks on kohtumine arengupsühholoogiga: miks on rahatarkus vajalik ja kuidas seda õpetada.

Rohkem infot õpetajate rahatarkuse mentorklubist SIIN.

Rohkem aasta investorist ning investeerimisteost Äripäeva artiklis.

Fotol 19.01 õpetajate rahatarkuse mentorklubi IV kohtumine Luua Metsanduskoolis.