Taaskord tunnustati teenetemärkidega Jõgevamaa silmapaistvaid inimesi

Sel aastal tunnustati taaskord mitmeid silmapaistvaid isikuid Jõgevamaa teenetemärkidega. Tänavused teenetemärgid anti üle Jõgeva, Mustvee ja Põltsamaa valla pidulikel Eesti Vabariigi 106. aastapäeva vastuvõttudel. 

Jõgevamaa vapimärk

Jõgevamaa vapimärgi pälvis elutöö eest Toomas Muru, kes on juhtinud 18 aastat Betti Alveri Muuseumi ja panustanud kogu hingega Betti Alveri pärandi säilitamisesse. 

Maakonna vapimärk sümboliseerib Jõgevamaa kõige kõrgemat tunnustust, mis antakse isikule eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Üldjuhul antakse Jõgevamaa vapimärk elutöö eest.

Jõgevamaa vapimärk. Foto: Liina Laurikainen
Kuldristi laureaat Mare Rosin koos JAEK-i nõukogu esimehe Karro Külanurmega. Foto: Liina Laurikainen

Jõgevamaa kuldrist

Maakonna kuldriste anti välja kaks. Neist ühe pälvis Mare Rosin, kes on oma toimeka ja pika elu jooksul andnud suure panuse Jõgevamaa kogukonna ellu. Tema üheks suurimaks elutööks on EELK Jõgeva Koguduse uue kiriku saamislugu.

Teise kuldristi vääriliseks tunnistati Lembit Paal, kes on andnud märkimisväärselt suure panuse Põltsamaa lossi arendamisesse.

Kuldrist antakse isikule Jõgeva maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks.

Jõgevamaa hõberist

Jõgevamaa hõberisti pälvis Annika Oras, kes on pühendunult juhtinud Kalevipoja Koda ja panustanud märkimisväärselt Jõgevamaa kogukonnaelu edendamisesse.

Samuti pälvis hõberisti Egle Oja, kes on oma lennukate ideede ja pühendumusega panustanud oluliselt Põltsamaa lossikompleksi taastamisse. 

Jõgevamaa hõberist antakse isikule Jõgeva maakonnale osutatud teenete ja saavutuste tunnustamiseks või Jõgeva maakonna jaoks olulise saavutuse tunnustamiseks.

Hõberisti laureaat Annika Oras. Foto: Lea Pihlak
Paremal hõberisti laureaat Egle Oja koos JAEK-i juhatuse liikme Aive Tammega. Foto: Ellar Sügiste