10. oktoobril andis Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse nõukogu aseesimees Viktor Svjatõšev Avinurme Puiduaidas üle Jõgevamaa aasta isa 2023 tiitli. Aasta isaks pärjati pikaaegne Laiuse J. Poska Põhikooli kehalise kasvatuse ja majandusõpetuse õpetaja Vallo Väljaots, kes on isaks ja eeskujuks kolmele tegusale lapsele.

Vallo Väljaots on õpetaja suure algustähega, keda kuulatakse ja kellega arvestatakse. Teda hindavad kõrgelt nii õpilased kui kolleegid. Ta on meister nii õpilaste õpetamisel kui kasvatamisel. Teda iseloomustab suurepärane läbisaamine oma õpilastega aga nõudmistes järeleandmisi tegemata. Ta on alati rõõmsameelne, kohusetundlik ja töökas. Saab hakkama kõigega mida ette võtab ja viib algatatu ka lõpule.

Nii Vallo Väljaots kui mõlemad tütred on lõpetanud Laiuse Põhikooli kiitusega. Tütred lisaks ka kuldmedaliga Jaan Poska Gümnaasiumi Tartus . Tütar on Tartu Ülikooli naiskonnas tulnud Eesti meistriks korvpallis. Poeg mängib korvpalli Jõgeva valla spordikooli ridades. Suvevaheaegadel teenindavad tütred puhkajaid Mustvee sadama kohvikus. Vallo Väljaots on tõeline maasool, abivalmis ja rõõmsameelne inimene.

Aasta isa tiitlile esitati kokku 11 kandidaati. Esindatud olid kõik Jõgevamaa vallad. Aitäh märkajatele, aitäh peredele, suur suur aitäh, teile isad!